Dell Precision 3240 najbardziej kompaktowa stacja robocza typu Tower

Porządek i przestrzeń

 

Nie ukrywajmy, każdy ceni sobie porządek i przestrzeń na swoim stanowisku pracy, dodatkowo w dzisiejszych czasach większość pracowników przeniosła się do domu i pracuje zdalnie, a jak wiemy nie każdy ma przygotowany specjalnie pokój by mógł pełnić funkcję biura, w większości posiadamy tylko biurko. Wielu z nas potrzebuje bardzo wydajnych komputerów – stacji roboczych, ja to pogodzić? Małe biurko i wydajna stacja robocza? Czemu nie – naprzeciw temu wychodzi Dell Precision 3240 który ma małe wymiary bo zaledwie – 18,8cmx7cmx17.9cm! i waży od 1.71kg. Wydajność zaskoczy was wszystkich – możemy podpiąć 7 wyświetlaczy 4K, wydajność jest tak wysoka że spokojnie możemy na niej przeprowadzać symulacje VR i AL – ale jak wiemy, takie symulacje potrzebują wydajnej karty graficznej ale spokojnie, możemy wyposażyć naszą stację w grafikę RTX3000.

W zależności od konfiguracji jaką będziemy tworzyć, komputer możemy wyposażyć w procesory Intel Core 10 generacji lub procesory serii Intel Xeon o częstotliwości taktowania sięgającej 5,2 GHz! Maksymalna pojemność pamięci ram to 64GB, zaś korzystając z konfiguracji dysków HDD i SSD, możemy uzyskać 4TB przestrzeni dyskowej na nasze pliki, tworząc przy tym konfigurację RAID by zapewnić dużą przestrzeń, szybkość i bezpieczeństwo naszych danych.

No dobrze, małe wymiary, super wydajność, ale co z pracownikami biurowymi? Przecież Pani Księgowa nie będzie wykorzystywać karty graficznej RTX3000… Spokojnie i naprzeciw temu wychodzimy, mamy w swoim portfolio stację roboczą DELL Precision 3240, która ma na pokładzie procesory Intel Core i3 lub Intel Core i5, z zintegrowaną grafiką. Taka stacja robocza dzięki swojej wydajności i wymiarach znajdzie idealne zastosowanie jako komputer do codziennego użytku przez pracowników biurowych, w szczególności tych pracujących w domu.

No dobra, ale co z tymi monitorami? Aż 7?! – tak , mimo małym wymiarom Precision 3240 stacja oferuje mnogą liczbę portów, zaczynając od frontu – znajdziemy tu uniwersalne wejście JAXK 3.5mm, dzięki niemu podepniemy słuchawki lub mikrofon, mamy tu również porty USB 3.21 i USB 3.2 typu C.
Idąc dalej, z tyłu znajdziemy dwa porty USB 3.2 (w tym jedno Smart Power), dwa USB 3.2 10GB, dwa złącza Display Port 1.4, złącze internetowe RJ45 oraz dwa zintegrowane złącza anten zewnętrznych SMA. Wybierając inny typ obudowy, możemy opcjonalnie wyposażyć naszą stację o dodatkowe porty takie jak złącze VGA, -HDMI2.0, kolejne, trzecie złącze Display Port 1.4, lub USB typu C (z trybem DP1.4). W środku zaś znajdziemy złącze SATA 6GB/s, np. dla dodatkowego dysku twardego.

 

Oprogramowanie też się liczy

Używanie Dell Precision 3240 nie było by takie wygodne, a stacja by nie pracowała tak szybko i płynnie gdybyśmy nie zastosowali specjalistycznego oprogramowania służącego do optymalizacji wydajności. Oprogramowanie Dell Optymizer wykorzystuje sztyczną inteligencje, która dobiera tak ustawienia komputera by idealnie się dostosować do stylu pracy  użytkownika. Skomplikowane algorytmy z których korzystać Dell Optymizer, w połączeniu z najnowsza technologią Intel Adaptix, zapewniają że nasza praca staje się jeszcze bardziej przyjemniejsza. Oprogramowanie wie z których aplikacji najczęściej korzystamy, dzięki temu będą one szybciej uruchamiane. Tak tak, dobrze widzicie, Dell Optymizer potrafi tak dostosować ustawienia naszego komputera że wydajność naszych aplikacji może wzrosnąć nawet o 500%!

Dodatkowo dzięki wbudowanym narzędziom analitycznym, działających w ramach oprogramowania jesteśmy wstanie dokonać realnego obciążenia naszego komputera, kolejno dysku, pamięci ram czy też procesora i grafiki, dzięki temu jeśli pojawi się myśl o modernizacji naszej stacji roboczej – będziemy na to mieli dowody a nie tylko myśl „moja stacja chodzi coraz wolniej…”

Dzięki zastosowaniu dodatkowego oprogramowania Reliable Memory Technology Pro, zapewniamy sobie dodatkową ochronę która zapobiega powstawaniu błędów pamięci RAM. RMTPro znajduje i mapuje uszkodzone komórki pamięci jednocześnie je blokując tak by system nie miał już do nich dostępu. System również ostrzega użytkownika o wszystkich nieprawidłowościach związanych z pamięcią RAM oraz o konieczności ich wymiany.

 

Reasumując, stacja robocza DELL Precision 3240 jest najnowszym i najmniejszym modelem w rodzinie Dell Precision, nie zapominajmy jednak że w tej małej obudowie tak naprawdę skrywa się prawdziwa moc, super wydajne podzespoły dodatkowo wspierane przez platformę Dell Optymizer i Intelligent Audio.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych procesorów Intel Core i Intel Xeon, super wydajnym kartom graficznym z pamięcią pojemności do 6GB i pamięci 64GB, jest idealna do zastosowania w symulacjach VR i AL.

Autor: Łukasz Panek