Dell odegrał kluczowe role w filmie Ant-man i Osa

Światowa premiera filmu „Ant-Man i Osa” odbyła się 25 czerwca w Los Angeles. Niewielkie role w filmie odegrały urządzenia filmy Dell, jednak to właśnie za kulisami tworzone były efekty wizualne, dzięki najnowszym technologiom

Ekipa pracująca nad efektami wizualnymi dysponowała ponad 300-oma stacjami roboczymi Dell Precision. Za ich pośrednictwem producenci mogli tworzyć i edytować efekty specjalne, które miały za zadanie ożywiać bohaterów oraz miejsca. Dobrym na to przykładem są sceny, w których Ant-Man i Osa się zmniejszają, lub gdy Duch przenika ściany.

Infrastruktura taka jak: laptop Dell Gaming, serwery stelażowe Dell EMC PowerEdge R630 z macierzami RAID MD3460, serwery typu „blade” Dell EMC PowerEdge M1000e oraz kilkaset monitorów Dell to zapewnienie ogromnej mocy obliczeniowej, na etapie powstawania „Ant-Man i Osa”. Urządzenia Dell wystąpiły również w filmie, towarzysząc jego bohaterom w kluczowych scenach, jak np. jeden z laptopów Dell G5 15 Gaming oraz Dell XPS 13.

W Stanach Zjednoczonych wszyscy mogą oglądać laptopy Dell wraz z tytułowymi super-bohaterami już od 6 lipca, a kina brytyjskie oraz polskie zaczną wyświetlać film dopiero 3 sierpnia.

 

Źródło: Blog Dell