Red Hat zajmie podium

Przedsiębiorstwo Cowen and Company zajmujące się badaniem między innymi rynku IT przewiduje, że Red Hat i Microsoft będą przodować w sprzedaży rozwiązań kontenerowych

Gregg Moskowitz, będący dyrektorem zarządzającym i starszym analitykiem w Cowen zbadał sytuację finansową amerykańskiej firmy. Postrzega on Red Hat jako przedsiębiorstwo oferujące rozwiązania najlepiej przystosowane do rosnących potrzeb swoich obecnych i potencjalnych klientów. Na podstawie przeprowadzonych badań analitycznych wróży firmie uzyskanie obrotów przekraczających 300 milionów dolarów w roku podatkowym 2019.
Sama skala korzystania z platformy aplikacji kontenerowych Red Hat’a- OpenShift- to obecnie 650 konsumentów. Analityk Moskowitz wykazał również, że dzięki dobrej sławie, jaką ma OpenShift wzrasta korzystanie z innych produktów Red Hat, jak np. flagowa platforma Linux.

Również, wcześniej wspomniany Microsoft odnotował na swoim koncie podobny wzrost, napędzany przez korzystanie z jego platformy chmury Azure. Całkiem niedawno, gigant z Redmond zaobserwował aż 10-krotny wzrost wykorzystania Kubernetes na Azure.

Jak podaje Moskowitz:” Kontenery mają daleko idący wpływ na technologię”. Jest to znacząca zmiana we wdrażaniu i w rozwoju obciążeń i aplikacji. Przynosi ona korzyści nie tylko deweloperom, ale również zespołom IT.
Firma Cowen przeprowadziła ankietę, która wykazała, że spośród wszystkich organizacji znających techniki migracji w chmurze, 91 procent z nich, albo już wdraża kontenery, albo zamierza zająć się tym w ciągu najbliższych 2 lat.

 

Źrodło: https://www.sdxcentral.com/articles/news/cowen-says-red-hat-microsoft-will-be-winners-in-containers-vmware-not-so-much/2018/06/